“Egy tál dödölle” népdaléneklési verseny

Iskolánkban pedagógiai intézetünk szervezésében második alkalommal került megrendezésre 2018. november 19-én az”Egy tál dödölle” elnevezésű népdaléneklési verseny.
A felhívásra egri és Eger környéki óvodákból is érkeztek gyerekek. A versenyt közös éneklés és műsor előzte meg, a Ney Ferenc Óvoda Epreskerti tagóvodájának nagycsoportosai egy hangulatos és vidám népi gyermekjáték-gyűjtést mutattak be nagy sikerrel, majd az ének-zene tagozatos tanulóink és a Kicsinyek Kórusa dalcsokrokat szólaltatott meg. Nagy Gergő 9. osztályos tanuló szólótáncával aratott sikert.
A Gyakorlóiskola alsó tagozatos tanulóival együtt összesen 32-en álltak a zsűri elé. A produkciókat Nagy Erzsébet és Belkovics Zoltán magánénektanárok értékelték. A zsűri elégedetten nyilatkozott, oklevéllel és ajándéktárgyakkal jutalmazta a szép előadásokat.
A délután sikeres volt, a zene, a népdal ereje csodálatos hangulatot teremtett. Örömmel néztük a sok mosolygós gyermeki arcot.”Jövőre ismét találkozunk”- így búcsúztunk.

Márné Tóth Judit, ének-zene tanár

Fényképalbum